جستجو کردن
Close this search box.

وزن گاوصندوق

وزن گاوصندوق، وزن گاوصندوق باید چقدر باشد، و این که چه وزنی برای گاوصندوق مناسب است را در ادامه این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

فهرست مطالب

angle-double-down
angle-double-down

در ادامه این مطلب قصد داریم فاکتورهای مربوط به وزن گاوصندوق و و استانداردهایی که مربوط به وزن انواع صندوق های نسوز و ضد سرقت می باشد را مورد بررسی قرار دهیم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید طراحی صندوق های نسوز و ضد سرقت با توجه به کاربردی که دارند ایجاد می‌ شود و فاکتور هایی مانند ابعاد و شکل ظاهری و وزن هر محصول را با توجه به سفارش مشتری و محلی که محصول مورد نظر قرار است در آن نصب شود ساخته می شود و با توجه به این موارد طبقه بندی وزن صندوق های نسوز و ضد سرقت محاسبه می شود.

حالا با توجه به مواردی که گفته شد ما نتیجه می گیریم که وزن هر محصولی تاثیر مستقیمی در طبقه بندی مدل های مختلف صندوق های نسوز و ضد سرقت دارد.

به عنوان مثال انواع مختلف صندوق ها مانند گاوصندوق هتلی، که وزن این محصولات سبک بین ۱۲ تا ۱۶ کیلوگرم متغیر است،  گاوصندوق خانگی، که وزن ایسن محصولات نیز بسیار سنگین است و حتی ممکن است چندین نفر هم نتوانند این صندوق‌ها را تکان دهند، البته در مواردی هم این محصولات با وزن سبک تر هم تولید می شوند.

صندوق های اداری، وزن این محصولات می‌تواند بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم باشد.

گاوصندوق اسلحه، وزن این محصولات هم می‌تواند بین ۳۰۰ تا ۶۵۰ کیلوگرم باشد.

گاوصندوق آسانسوری، این محصولات که جز محصولات سنگین حساب می‌شوند و وزن آنها می‌تواند بین ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم باشد.

گاوصندوق بانکی، این محصولات بانک حمل وزن آنها بالغ بر بالای ۱۲۰۰ کیلوگرم می باشد.

گاوصندوق طلا فروشی، صندوق های طلا فروشی مانند باستانی های آسانسوری وزن آنها بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم می باشد.

تمامی این محصولات هر کدام مدل هایی هستند که با توجه به مکانی که قرار است استفاده شوند و وزن آنها طراحی شده است.

به عنوان مثال شما اگر به گاوصندوق سدید توجه کنید، وزن این محصولات با توجه به مدل های مختلف آن که قرار است در جاهای مختلف استفاده شود تعیین شده است، که این مسئله در مورد گاوصندوق سایروس هم صدق می کند.

وزن گاوصندوق

وزن گاوصندوق باید چقدر باشد

انتخاب وزن مناسب برای صندوق همیشه برای مشتریانی که قصد خرید گاوصندوق را دارند جای سوال دارد، به خصوص زمانی که مجبور می‌شوند تمامی احتمالاتی که از تاثیر وزن صندوق های نسوز و ضد سرقت روی امنیت دارد را زیر پا بگذارند و سراغ صندوق های سبک تر بروند.

در ادامه قصد داریم موارد تاثیر گذار بر روی وزن صندوق های نسوز و ضد سرقت را مورد بررسی قرار دهیم.

وزن گاوصندوق باید چقدر باشد

فاکتورهای مربوط به وزن گاوصندوق

در فرآیند ساخت گاوصندوق جنس و ضخامت فولاد به کار رفته در طراحی قالب درب و بدنه وزن اولیه صندوق های نسوز و ضد سرقت را مشخص می‌کند، اما وزن نهایی صندوق صرفا از فولاد به کار رفته در ساخت صندوق به دست نمی‌آید، بلکه عامل اصلی وزن صندوق ماده‌ای است که بین دو جداره صندوق پر می‌ شود.

این ماده می‌تواند از جنس سیمان و بتن باشد یا آلیاژ های مختلفی از فولاد داشته باشد و بسته به اینکه چه ماده ای در دوجداره صندوق  پر می شود، وزن صندوق های نسوز و ضد سرقت تعیین می شود.

تقسیم بندی صندوق ها بر اساس وزن گاوصندوق:

اگر بخواهیم صندوق های نسوز و ضد سرقت را بر اساس وزن آنها تقسیم بندی کنیم باید گفت که بر این اساس می‌ توان صندوق ها را به سه گروه سبک، متوسط و سنگین تقسیم‌ بندی کرد.

صندوق های سبک بین محدوده ۲۵ تا ۸۰ کیلوگرم می توانند وزن داشته باشند، گروه متوسط بین ۸۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم، و گروه سنگین معمولا وزن آن ها بالای ۱۸۰ کیلوگرم است.

فاکتورهای مربوط به وزن گاوصندوق

چه وزنی برای گاوصندوق مناسب است

در مورد اینکه چه وزنی می‌تواند برای صندوق های نسوز و ضد سرقت مناسب باشد باید گفت که با توجه به استفاده از صندوق قرار است انجام شود وزن آن را برای باید در نظر گرفت.

به عنوان مثال صندوق که قرار است در بانک استفاده شود خوب طبیعتا باید در وزن سنگین ساخته شود.

و صندوق که قرار است در قسمتی از کمد در منزل جاساز شود و به عنوان گاوصندوق مخفی از آن استفاده شود طبیعتا دارای وزن سبک باید باشد.

و یا برخی از محصولات که به عنوان گاوصندوق زمینی و یا گاوصندوق دیواری استفاده می‌شوند، معمولا دارای وزن متوسط هستند.

چه وزنی برای گاوصندوق مناسب است

آیا وزن گاوصندوق در امنیت آن تاثیرگذار است

به طور قطع نمی‌توان گفت که وزن صندوق باعث بالا رفتن امنیت آن می‌شود، البته که صندوق هایی با وزن سنگین به گونه هستند که دیگر شخص سارق نمی‌ تواند آنها را روی دوش گذاشته و از منزل خارج کند، اما معمولا سارقین حرفه‌ای به دنبال راه‌ هایی برای بازگشایی گاوصندوق هستند، و آنها با استفاده از ترفند هایی برای باز کردن قفل گاوصندوق، دارایی ها و اسناد و مدارک شما را به سرقت می برند.

بنابراین نمی توان گفت گرفتن وزن صندوق های نسوز و ضد سرقت تضمینی بر بالا رفتن امنیت صندوق می باشد.

و مهمترین چیزی که امنیت یک صندوق را تضمین می کند این است که ما در مسئله امنیت از محصولاتی مانند گاوصندوق دیجیتال و گاوصندوق اثر انگشتی استفاده کنیم.

آیا وزن گاوصندوق در امنیت آن تاثیرگذار است

وزن صندوق گنجینه مهر پارس

صندوق های تولید شده توسط شرکت گنجینه مهر پارس با توجه به کاربرد آن ها متغیر است، به عنوان مثال صندوق های خانگی گنجینه که در دسته سبک وزن قرار دارند، وزن آن ها بین 100 تا 300 کیلوگرم است، اما صندوق های بانکی و سازمانی شرکت گنجینه که در دسته سنگین وزن قرار دارند وزن آن ها 500 کیلو به بالا است، به طور کلی شرکت گاوصندوق گنجینه وزن محصولات خود را با توجه به کاربرد آن ها در نظر می گیرد.

وزن صندوق های شرکت نیکا

معمولا اکثر محصولات تولید شده توسط شرکت کره ای نیکا سبک هستند و وزن آن ها کمتر از 50 کیلوگرم است، اما برخی از صندوق های اداری و سازمانی که این کمپانی کره ای تولید و روانه بازار های جهانی می کند وزن آن ها تا یک تن هم می رسد، برای مشاهده لیست کامل محصولات شرکت نیکا شما می توانید همین الان به صفحه گاوصندوق نیکا مراجعه نمایید و در این صفحه لیست کامل محصولات نیکا سیف را به همراه مشخصات فنی این محصولات اعم از وزن، ابعاد، تکنولوژی ساخت و غیره را مشاهده نمایید.

وزن صندوق های شرکت کاوه

گروه صنعتی کاوه یکی از برترین شرکت های تولید کننده صندوق های نسوز و ضد سرقت می باشد که تمامی محصولات خود را با وزن و ابعاد استاندارد متناسب با نوع کاربرد محصول مورد نظر (خانگی، هتلی، اداری، بانکی، و غیره) تولید و در بازار ایران عرضه می شود، البته برخی از صندوق های دیجیتالی و هوشمند شرکت گاوصندوق کاوه به کشور های همسایه نیز صادر می شود، ضمنا صندوق های تولید شده توسط گروه صنعتی کاوه علاوه بر وزن استاندارد دارای قیمت مناسب نیز هستند و شما می توانید این محصولات را به صورت اقساطی و با گارانتی معتبر از فروشگاه سیف کاوه خریداری نمایید.

البته به غیر از شرکت کاوه، شرکت های وابسته به گروه صنعتی کاوه نظیر شرکت گاوصندوق ایران کاوه نیز محصولات خود را با ضمانت نامه معتبر و قیمت مناسب به فروش می رساند.

سخن پایانی

در نهایت امیدواریم که ارائه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در صورتی که در مورد وزن صندوق های نسوز و ضد سرقت سوالاتی را دارید می توانید با فروشگاه سیف کاوه تماس بگیرید، تا همکاران ما راهنمایی های لازم را در این مورد به شما ارائه دهند.

همچنین می توانید در انتهای همین صفحه در بخش نظرات، نظرات خود را پیرامون مقاله وزن گاوصندوق با ما در میان بگذارید، تا همکاران ما مشاوره لازم را به شما ارائه دهند، در ضمن شما می توانید از فروشگاه سیف کاوه خدمات دیگری مثل تعمیر گاوصندوق به صورت تخصصی و با گارانتی معتبر و همچنین خدمات دیگری مانند حمل گاوصندوق در اقسا نقاط تهران را دریافت نمایید.

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین