کتابچه راهنمای قفل الکترونیکی گاو صندوق خانگی مدل : ESD101-ESD104A

کتابچه راهنمای قفل الکترونیکی

گاو صندوق خانگی

مدل : ESD101-ESD104A

نحوه بازکردن گاوصندوق دارای قفل الکترونیکی دیجیتال با دکمه (کلید)

 

نحوه بازکردن صندوق

بترتیب ENTER  سپس ۷۷۷۷ (رمز تنظیم شده توسط کارخانه) ، بعد از آن END  و سپس ملودی OK را فشار داده و کلید یا دکمه را بمدت ۴ ثانیه به سمت راست بچرخانید و صندوق را باز کنید (OPEN)

 

نحوه تنظیم رمز شخصی

رمز کاربر بوسیله کارخانه روی ۷۷۷۷ تنظیم شده است. به منظور رعایت مسائل حراستی ، پیش از استفاده از صندوق فورا این رمز را به رمز شخصی خودتان تغییر دهید و می توانید این رمز را از ۴ تا ۱۶ رقم تنظیم نمایید.

  • درب صندوق را باز کرده و دکمه سیاه واقع بر روی پوشش داخلی درب را با نوک خودکار یا وسیله ای نظیر آن ، فشار دهید.
  • درحالی که درب باز می شود ، رمز جدید را وارد کنید(مثلا ۱۲۳۴).
  • دکمه ENTER را فشار دهید تا ورود رمز تکمیل گردد.

-۱۲۳۴-ENTER OPEN

>> تایید رمز ورودی شما >>

ENTER-1234-END OPEN

این مدل ها دارای کلید اضطراری هستند . همیشه آنرا خارج از صندوق نگهدارید.

پیش از بستن درب ، در مواردی که رمزجدید حراستی خود را وارد کرده اید ، با سه بار وارد کردن ارقام جدید خود در شرایطی که درب صندوق باز می باشد ، از صحت ورود رمز اطمینان حاصل نمائید.

 

TE (سیستم تاخیر)

TE (سیستم تاخیر)

در موارد لزوم می توانید عملکرد صندوق را کاملا متوقف کنید. به محض اینکه مدتی تنظیم نموده اید به پایان رسید ، حالت فعال سیستم مجددا برقرار می شود.

برای تنظیم TE (تاخیر زمانی) که با دو رقم تنظیم می شود و از ۵ تا ۹۹ دقیقه امکان پذیر می باشد.

مثلا برای تنظیم آن روی ۱۵ دقیقه (با سیستم دیجیتال) بترتیب زیر عمل کنید:

STORE-SECRET CODE-ENTER-83-ENTER-15-ENTER

درحالی که این سیستم فعال می باشد ، چراغ LED (دیود نوری) هر ۱۰ ثانیه یکبار چشمک می زند ، و پس از ۱۵ دقیقه به حالت عادی باز می گردد.

 

برای خارج شدن از TE (لغو تاخیر زمانی) :

STORE-SECRET CODE-ENTER-83-ENTER-00-ENTER

معمولا بلافاصله پس از لغو حالت TE (تاخیر زمانی) می توانید از صندوق به طور عادی استفاده کنید.

 

نحوه تعویض باطری

اگر شارژ باطری مانند آنچه که در تصویر بالا (تصویر صفحه دوم)دیده می شود کم می باشد ، درب محفظه باطری را که کشوئی می باشد ، به طرف راست بلغزانید و تمام ۴عدد باطری AA  را یکجا با باطری های نو تعویض کنید.

 

گاوصندوق خانگی

 

گاوصندوق خانگی

احتمال دارد  گاوصندوق های خانگی بهترین گزینه برای قرار دادن جواهرات با ارزش، سکه های طلا و اشیاءنادر واز این قبیل نباشد. برای اینگونه اشیاء با ارزش، استفاده از صندوق امانات بانک احتمالا پیشنهاد مطمئن تری است. اما اگر می خواهید اشیائی که به سختی جایگزین می شوند مانند عکس و آلبومهای  خانوادگی،شناسنامه، پاسپورت ها و سوابق مالیاتی را در دسترس داشته باشید یک گاوصندوق می تواند راه حل ارزان قیمتی باشد.

 

یکی از آسان ترین کار هایی که می تواند کمک کند اندازه گاوصندوق مورد نیاز خود را تعیین کنید این است که تمام چیز هایی که فکر می کنید نیاز است در درون گاوصندوق قرار دهید را بر روی هم انباشته کنید. گاوصندوق خانگی رایجی که معمولا استفاده می شود دارای حجم ۳۴ تا ۳۷ سانتیمتر مکعب است که می تواند به راحتی برگه های A4  را در خود جای دهد.

اکثر گاوصندوق های خانگی برای محافظت در برابر آتش، سرقت و یا هردو طراحی شده اند. همچنین برخی هم ضد آب هستند.

ضد آتش

آتش اولویت اول اکثر خریداران است. طبق گفته ی گرگ بنسیب (greg bonsib) سرپرست مدیریت برند در سنتری سیف تولید کننده اصلی در روچستر نیویورک، انجمن ملی حفاظت در مقابل آتش اعلام داشت که در یک دوره متوسط در طول عمر، یک چهارم خانوار آتشی  به اندازه ای عظیم را تجربه می کنند که نیاز به تماس با آتش نشانی پیدا می کنند.

UL و Intertek گاوصندوق های ضد آتش را رتبه بندی می کنند. به این صورت که چه نوع موادی را می توانند حفاظت کنند و تا چه زمانی این مواد در درون صندوق حفاظت می شوند. برای مثال صندوق هایی که برای حفاظت از کاغذ طراحی شده اند نباید دمای داخلی آن ها در هنگام آتش سوزی بیش از از ۱۷۶ درجه سلسیوس شود. طبق گفته جان درنگنبرگ ( John Drengenberg )، سرپرست امنیتی مصرف کنندگان در UL واقع در نورثبروک، اگر بخواهید نوار های صوتی قدیمی یا اسلاید های ۳۵۵ میلیمتری را نگهداری کنید به گاوصندوقی نیاز دارید که دمای آن از  ۶۵۵  درجه سلسیوس بیشتر نشود. دیسک ها و دی وی دی های کامپیوتری حساس تر هم هستند. بنابر این اگر چنین اشیائی را می خواهید نگهدری کنید می بایست صندوقی انتخاب کنید که دمای داخلی آن از ۵۱ درجه سلسیوس بیشتر نشود. این اطلاعات باید بر روی گاوصندوق ها موجود باشد. همچنین می توانید این اطلاعات را بر روی بسته بندی مشاهده کنید.

 

حفاظت در برابر سرقت

درجه بندی مستقل در مورد جلوگیری از سرقت برای گاوصندوق های خانگی کمتر از صندوق های تجاری مانند مغازه های جواهر فروشی موجود است.. برای تعیین میزان مقاومت آنها در برابر سرقت ، آزمایش کنندگان UL با ابزار، لوازم جوشکاری و مواد منفجره به سراغ  صندوق ها می روند. طبق گفته درنگنبرگ برای مثال صندوق سطح A TL-15 می تواند در برابر حمله حداقل ۱۵۵۵ دقیقه ای و با استفاده از ابزار رایج، مقاومت کند.

اکثر صندوق های خانگی درجه بندی مقاومت در برابر سرقت را بر روی خود ندارند. کریس ای مک گو ایی به عنوان مشاور امنیتی در لس آنجلس می گوید: سارقین غالبا به دنبال چیزی می روند که به سرعت برداشته و از خانه فرار کنند. یک  صندوق با ابعاد ۳۴ تا ۳۷ سانتیمتر مکعب وقتی خالی است، وزنی بیش از ۴۵ کیلوگرم  دارد که هدف نه چندان جذابی نسبت به جواهرات، دوربین، لوازم الکترونیکی کوچک و وسایل قابل جا به جایی دیگر دارد. برخی از صندوق ها می توانند در درون دیوار یا کف خانه پنهان شوند.

بهترین مکان برای قرار دادن گاوصندوق

بهترین مکانی که می توانید صندوق خود را قرار دهید بستگی به طراحی منزل شما دارد اما برخی پیشنهادات وجود دارد که قابل توجه هستند. اتاق خواب اصلی می تواند اولین جایی باشد که سارق در آن توقف می کند. بنابر این نمی تواند محل مناسبی برای قرار دادن صندوق باشد. زیر زمین خانه برای حفاظت در برابر آتش می تواند محل مناسبتری باشد. معمولا شئ قابل اشتعال کمتری در این قسمت وجود دارد. اما اگر منزل شما در محل سیل خیز قرار دارد قرار گیری صندوق در زیرزمین خانه می تواند خطرناک باشد.

چه چیز دیگری می توانیم در آن قرار دهیم

جدول زیر نشانگر زمان مدارک مهمی است که می توانید در صندوق قرار دهید. شرکتها موسسات اطلاعاتی بیمه ای می گویند: صندوق خانگی می تواند محل مناسبی برای نگهداری از مدارک شما باشد.

مدارکمدت زمان
مدارک مربوط به تولد و فوتبرای همیشه
مدارک و نقشه های املاکبرای همیشه
مدارک بیمهتا زمان اتمام پوشش بیمه
مدارک سهامتا زمان فروش سهام
پرداخت ها و فیشهای مالیاتیحداقل هفت سال

فروشگاه گاوصندوق طباطبایی

۰۲۱۵۵۶۲۵۰۸۶

Safeboxkaveh.ir

برای خرید گاوصندوق قبل ازهرچیز باید به چه نکاتی دقت کرد؟

 

 

برای خرید گاوصندوق قبل ازهرچیز باید به چه نکاتی دقت کرد؟

 

 قرار است گاوصندوق را دقیقا در چه فضایی قرار دهید؟

این موضوع رابطه مستقیمی با اندازه گاوصندوق مورد نظرتان دارد. اگر گاوصندوق را برای استفاده خانگی می‌خواهید، بهتر است قبل از هرچیز به اینکه قرار است کجای منزل شما قرار گیرد توجه کنید. برای این کار خیلی‌ها اتاق خواب و داخل یکی از طبقه‌های کمددیواری را انتخاب می‌کنند تا کسی در نگاه اول متوجه وجود گاوصندوق نشود.

بعد از اینکه درباره مکان مناسب به نتیجه رسیدید بهتر است طول، عرض و ارتفاع فضای انتخابی را اندازه بگیرید تا گاوصندوقی هم اندازه با فضای مورد نظر خریداری کنید، ولی در مورد ادارات و شرکتها متفاوت است و با توجه به مدارک و لوازم مختلف ،صندوقهای گوناگونی را میتوانند تهیه کنند که شامل صندوقهای اداری و ضد سرقت میباشد

 

تفاوت گاوصندوق ضد سرقت وگاوصندوق ضد حریق

گاوصندوق های ضد حریق :

این گاوصندوق ها برای مقابله با آتش و حفاظت از مدارک شما در مقابل این واقعه ساخته شده اند.اما در مقابل سارقین بسیار ضعیف عمل میکتد

گاوصندوق های ضد سرقت:

این گاوصندوق ها سارقین با تجربه را به زانو در می آورند اما در مقابل حرارت های آتش حرفی برای گفتن ندارند

گاوصندوق های ضد سرقت و ضد حریق  ترکیبی از دو نوع صندوق بالا هستند .این گاوصندوق ها در مقابل سارقین و هم در مقابل آتش قوی کار میکنند.لایه خارجی این گاوصندوق ها از آهن و لایه داخلی از نوع خاصی از مواد ساخته شده است تا در مقابل هر دو عامل مقاوم باشد.

فروشگاه گاوصندوق طباطبایی

۰۲۱۵۵۶۲۵۰۸۶

Safeboxkaveh.ir

 

 

 

 

 

 

راهنمای انتخاب یک گاوصندوق ایمن و ضد سرقت

 

راهنمای انتخاب یک گاوصندوق ایمن و ضد سرقت

 

گاو صندوق ها دارای دو دسته بندی هستند: گاوصندوق های مقاوم در برابر حریق  و ضد سرقت  در برابر دزدی .

اگر ایمنی و ضد سرقت بودن در اولویت باشد، باید از گاوصندوق هایی که دارای رمز (مکانیکی و دیجیتالی)هستند،استفاده کرد. معمولا گاوصندوق ها دارای رمز دیجیتالی  یا قفل کلیدی هستند که درون دیوار یا کف قرار می گیرند. در این بازه گزینه های بسیاری برای تامین نیازهای شما وجود دارد که از گاو صندوق هایی با کنترل امنیت از طریق لب تاب گرفته تا گاوصندوق های که در زیر کف اتاق قرار می گیرند.

 

 

روزنامه مجله نیازمندیهای فایندز

متداول ترین روش دزدی این است که شخص وارد خانه می شود و سوئیچ ماشین را می دزد. بسیاری از مردم با قرار دادن سوئیچ ماشین در نزدیکی درب ورودی خانه، کار او را راحت می کنند. امروزه وسایل و ابزاری موجودند که محل خوبی برای نگه داری کلید گاوصندوق و سوئیچ های شما هستند و کلیدهای شما را در یک قسمت امن نگه می دارد تا به راحتی دزدیده نشوند. همچنین می توانید کلیدهایتان را در داخل گاوصندوق نگه دارید تا امنیت بیشتری فراهم شود. معمولا گاوصندوق های امنیتی ضد آتش نبوده و برای نگهداری مدارک مهم مناسب نیستند. گاوصندوق های ضد آتش بسیاری در بازار وجود دارند که نه فقط برای نگهداری مدارک بلکه برای نگهداری اطلاعات نیز مناسب هستند.

 

در تجارت استفاده از گاوصندوق ها برای نگهداری اطلاعات بسیار رایج است بطوریکه بسیاری از سازمانها برای حفظ امنیت مدارک خود از آنها استفاده می کنند. گاوصندوق های ضد آتش یک تا دو ساعت در مقابل آتش سوزی مقاومت می کنند. درگاوصندوق ها می توان سی دی ها، دی وی دی ها، نوارهای صوتی و دیسک های نوری را نگهداری کرد. گاوصندوق های ضد آتش سوزی مخصوص نگهداری مدارک هستند و ممکن است بسته به نوع گاوصندوق از سی دقیقه تا چهار ساعت در مقابل آتش سوزی دوام بیاورند. مدل های کوچک آنها برای کاربرد خانگی مناسب هستند و قیمت مناسبشان آنها را به گزینه ای مقرون به صرفه برای محافظت از مدارک ارزشمند شما تبدیل می کند.

 

وقتی گاوصندوق خود را انتخاب می کنید می توانید راه های مختلف از جمله قفل کلیدی،رمز مکانیکی و دیجیتالی و یا ترکیبی از هر دو را برای آن به کار ببرید. اگر نمی توانید ترتیب اعداد را به خاطر بسپارید، می توانید از قفل کلیدی و رمز مکانیکی استفاده کنید. برخی از گاوصندوق ها با ایمنی بالا دارای قفل ترکیبی هستند که روی چرخش و اعداد تنظیم می شود. در این صورت نمی توان به راحتی رمز گاوصندوق را پیدا کرد.

فروشگاه گاوصندوق طباطبایی

۰۲۱۵۵۶۲۵۰۸۶

Safeboxkaveh.ir

آموزش قفل گاوصندوق

آموزش قفل

انواع رمزهای مکانیکی مورد استقاده در صندوق های کاوه دارای دو دسته بندی می باشند

آموزش قفل گاوصندوق

پیشنهاد می گردد قبل از اقدام به تنظیم رمز حتما چند باز این متن را بصورت کامل مطالعه نمایید و سپس اقدام به تغییر رمز فرمایید

آموزش قفل گاوصندوق

باز کردن درب در حالت رمز تک شماره ( پیش فرض کارخانه )
عدد ۷۵ را بروی شاخص باز کردن رمز       قرار دهید. سپس صفحه ی مندرج را ۴ دور کامل در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید (چهاربارعدد ۷۵ را بر روی شاخص باز کردن رمز () قرار دخید و در دور آخر روی عدد ۷۵ توقف کنید ) سپس یک دور در جهت عقربه  های ساعت (خلاف جهت ۴ دور قبلی) بچرخانید . مانند شکل بالا :
توجه :در صورتیکه رمز صندوق را قبلا از ۷۵ به عدد دیگری تغییر داده اید ، در مراحل بالا بجای عدد ۷۵ از عدد خودتان استفاده کنید .
تغییر دادن رمز در حالت رمز تک شماره
شاخص تغییر عملا ۲ کار انجام میدهد ۱- پاک کردن رمز قبلی ۲- ایجاد رمز جدید پس ابتدا می باست رمز قبلی پاک شود تا بتوان شماره جدید را تنظیم نمود و جهت اینکار به ترتیب زیر عمل نمائید:
الف) پاک کردن رمز تک شماره ای :
۱- ابتدا درب صندوق را طبق روش آموزش داده شده باز نمائید سپس در حالتی که درب باز است دستگاه را بچرخانید تا زبانه زبانه ها از دیواره صندوق خارج شود و حالا عدد ۷۵ را روی شاخص تغییر رمز        قرار داده و ۴ دور کامل به سمت چپ بچرخانید و در دور آخر عدد ۷۵ را روی شاخص تغییر رمز   متوقف کنید.
۲- توجه : در صورتیکه رمز صندوق را قبلا از ۷۵ به عدد دیگری تغییر داده اید ، در مراحل بالا بجای عدد ۷۵ ، از عدد خودتان استفاده کتید .
۳- ۲- کلید تغییر رمز را از پشت درب وارد نموده و ۹۰ درجه در جهت خلاف چرخش عقربه های ساعت بچرخانید . در این حالت رمز قبلی پاک شده و قفل رمز آماده پذیرش رمز جدید می باشد . مانند شکل زیر :
آموزش قفل گاوصندوق
توجه داشته باشید که ممکن است جهت قرار گرفتن کلید تغییر رمز در صندوقها متفاوت باشد و حتما به جهت سوراخ ورود کلید تغییر رمز           دقت کنید .
۴- پس از طی نمودن مراحل بالا دقت کنید هرگز در حین عملیات تغییر رمز کلید تغییر رمز را داخل قفل خارج نکنید و سپس رمز جدید را طبق وارد کردن رمز جدید تک شماره ای در بالا و یا وارد نمودن رمز جدید سه شماره ای که در ادامه توضیح داده شده است وارد نمایید .
ب) وارد کردن رمز جدید تک شماره ای :
توجه ۱: در رمز های تک شماره ای عدد انتخابی بین ۳۰ الی ۴۰ و ۸۰ الی ۹۰ قرار نگیرد
توجه۲: اگر در هر کدام از مراحل تنظیم رمز دچار مشکل شدید ، مراحل تنظیم رمز را بدون خارج کرذن کلید تغییر رمز از ابتدا آغاز کنید .
۱- ایتدا رمز قبلی صندوق را بصورتی که در پاک کردن رمز های تک شماره ای در بالا و یا در پاک کردن رمز های سه شماره ای که در ادامه توضیح داده شده است پاک نمایید .
۲- حالا رمز جدید خود را بر روزی شاخص تغییر رمز      قراردهید ( چهار دور کامل در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و در دور آخر روی عدد جدید توقف کنید) سپس کلید تغییر رمز را بحالت اولیه برگردانید (۹۰ درجه به سمت راست بچرخانید ) و از قفل خارج نمائید.
تغییر رمز در حالت رمز سه شماره
توجه: در این مثال :
رمز فعلی شماره ی : عدد اول “۵۲” و عدد دوم “۶۳ ” و عدد سوم “۲۶”
و رمز جدید شماره ی :عدد اول “۸۰” و عدد دوم “۴۰” و عدد سوم “۷۵” است .
شاخص تغییر رمز عملا ۲ کار انجام میدهد ۱- پاک کردن رمز قبلی ۲- ایجاد رمز جدید پس از ابتدا می بایست رمز قبلی پاک شود تا بتوان شماره جدید را تنظیم نمود و جهت اینکار به ترتیب زیر عمل نمائید :
آموزش قفل گاوصندوق
الف) پاک کردن رمز سه شماره ای :
۱- ابتدا درب صندوق را طبق روش آموزش داده شده باز نمائید سپس در حالتی که درب باز است دستگیره را بچرخانید تا زبانه ها از دیواره صندوق خارج شود.
۲- ابتدا شماره اول رمز فعلی (۵۲) را روی شاخص تغییر رمز       قرارداده و سپس ۴ دور کامل در جهت خلاف چرخش عقربه های ساعت بچرخانید بطوریکه دور چهرم دقیقا شماره رمز روی شاخص تغییر رمز      قرار گیرد (این دیدن شماره هم خود یکبار محسوب می شود)سپس ۲بار دیگر به سمت راست بچرخانید تا دور آخر دقیقا شماره رمز روی شاخص تغییر رمز     ()قرار گیرد .(که میزان چرخش صفحه صفحه مدرج در مجموع دو دور می شود )
۳- کلید تغییر رمز را پشت درب وارد نموده و ۹۰ درجه در جهت خلاف چرخش عقربه های ساعت بچرخانید. در اینجا رمز قبلی پاک شده ئ قفل آماده پذیرش رمز جدید می باشد.
۴- پس از طی نمودن مراحل بالا دقت کنید که هرگز در حین عملیات تغییر رمز کلید تغییر رمز را از داخل قفل خارج نکنید و سپس رمز جدید را طبق وارد کردن رمز جدید تک شماره ای در بالا و یا وارد نمودن رمز جدید سه شماره ای که در ادامه توضیح داده شده است وارد نمایید .
۵- ب)وارد کردن رمز جدید سه شماره ای :
توجه ۱: توجه کنید که در رمزهای ۳ شماره ای عدد انتخابی آخر بین ۳۰ الی ۴۰و ۸۰ الی ۹۰ قرار نگیرد .
توجه ۲: فاصله اعداد انتخابی بین مراحل یک و دو همچنین بین مراحل دو و سه بیشتر از ۳۰ درجه در هر دو جهت باشد.
آموزش قفل گاوصندوق
توجه ۳: اگر در هر کدام از مراحل تنظیم رمز دچار مشکل شدید ، مراحل تنظیم رمز را بدون خارج کردن کلید تغییر رمز از ابتدا آغاز کنید.
۱- ابتدا رمز قبلی صندوق را بصورتی که ذر پاک کردن رمزهای تک شماره ای یا پاک کردن رمز های سه شماره ای که در بالا توضیح داده شده است پاک نمایید.
آموزش قفل گاوصندوق
۲- ابتدا شماره اول رمز جدید (۸۰) را روی شاخص تغییر رمز       قرارداده و سپس ۴ دور کامل در جهت خلاف چرخش عقربه های ساعت بچرخانید بطوریکه دور چهارم دقیقا شماره رمز روزی شاخص تغییر رمز      قرار گیرد .
۳- سپس صفحه ی مدرج را به سمت راست بچرخانید تا شماره دوم رمز جدید (۴۰) دقیقا بر روی خط شاخص تغییر رمز    قرار گرد (این دیدن شماره خود یکبار محسوب می شود ) سپس ۲ بار دیگر به سمت راست بچرخانید تا دور آخر دقیقا شماره رمز روی شاخص تغییر رمز    قرار گیرد.(که میزان چرخش صفحه مدرج در مجموع سه دور می شود)
۴- بعد صفحه ی مدرج را به سمت چپ بچرخانید تا به شماره سوم رمز جدید (۷۵) برسد (که این دیدن شماره هم خود یکبار محسوب می شود) سپس یکبار به ست چپ بچرخانید تا دور آخر دقیقا شماره روی شاخص تغییر رمز    قرار گیرد .
(که میزان چرخش صفحه مدرج در مورد دو دور می شود)
مانند شکل روبه رو:
۵- در آخر کلید تغییر رمز را بحالت اولیه برگردانید (۹۰درجه به سمت راست بچرخانید)و از قفل خارج نمائید.
بازکردن درب صندوق در حالت رمز سه شماره
توجه:در این مثال از رمز سه شمارهی :عدد اول “۸۰”وعدد دوم “۴۰” و عدد سوم “۷۵”استفاده شده است .
– ابتدا شماره اول(۸۰) را روی شاخص  I     قرار و سپس ۴ دور کامل در جهت خلاف چرخش عقربه های ساعت بچرخانید بطوریکه دور چهارم دقیقا شماره رمز روی شاخص    قرار گیرد.
– – سپس صفحه ی مندرج را به سمت راست بچرخانید تا شماره خود یکبار محسوب می شود) سپس ۲ بار دیگر به سمت راست بچرخانید تا دور آخر دقیقا شماره رمز روی شاخص   قرار گیرد . ( که میزان چرخش صفحه مدرج در مجموع سه دور می شود)
– بعد صفحه ی مندرج را به سمت چپ بچرخانید تا به شماره سوم (۷۵) انتخابی برسد ( که این دیدن شماره هم خود یکبار محسوب می شود ) سپس یکبار دیگر به سمت چپ بچرخانید تا دور آخر دقیقا شماره رمز شاخص قرار گیرد (که میزان چرخش صفحه  مدرج در مجموع دو دور می شود)
– حالا صفحه ی مدرج را به سمت راست بچرخانید تا صفحه از حرکت بایستد و کاملا قفل شود در این حالت چنانچه صندوق دارای کلید هم باشد انرا در حالت باز قرار داده و دستگیره را بچرخانید تا درب باز شود .
آموزش قفل گاوصندوق
منبع : گاوصندوق کاوه