جستجو کردن
Close this search box.

بازگشایی انواع گاوصندوق

گاوصندوق را قفل کرده اید و حالا کلیدش را گم کرده اید؟ رمز یا کلید گاوصندوق خود را فراموش کرده اید؟ نگران نباشید! در این مقاله، به بررسی اینکه بازگشایی گاوصندوق را چگونه انجام دهیم؟ می پردازیم. همه ما آن صحنه را در فیلم ها دیده ایم: قهرمان داستان در یک اتاق تاریک گیر افتاده […]

..

فهرست مطالب

angle-double-down
angle-double-down

گاوصندوق را قفل کرده اید و حالا کلیدش را گم کرده اید؟ رمز یا کلید گاوصندوق خود را فراموش کرده اید؟ نگران نباشید! در این مقاله، به بررسی اینکه بازگشایی گاوصندوق را چگونه انجام دهیم؟ می پردازیم.

همه ما آن صحنه را در فیلم ها دیده ایم: قهرمان داستان در یک اتاق تاریک گیر افتاده و تنها راه خروج، پشت در یک گاوصندوق قفل شده است. اما کلید کجاست؟ ناگهان، جرقه ای در ذهن او زده می شود و با کمی زیرکی و البته کمی (یا شاید هم خیلی!) شانس، موفق به باز کردن گاوصندوق می شود.

حالا تصور کنید در دنیای واقعی با چنین وضعیتی روبرو شده اید. کلید گاوصندوق گم شده، رمز عبور را فراموش کرده اید و به اسناد و مدارک مهم یا جواهرات قیمتی داخل آن شدیدا نیاز دارید. در چنین شرایطی چه باید کرد؟ آرامش خود را حفظ کنید، بازگشایی گاوصندوق همیشه ممکن است!

اولین قدم، حفظ خونسردی است. داد و فریاد یا کتک زدن گاوصندوق کمکی به حل مشکل نمی کند. به جای آن، کمی فکر کنید و به خاطر بیاورید که آخرین بار کلید را کجا دیده اید. شاید آن را جایی گذاشته باشید که به خاطر نمی آورید، زیر مبل یا لابه لای کاغذها را بگردید. اگر بعد از جستجوی کامل همچنان کلید پیدا نشد، ناامید نشوید. راه های دیگری برای بازگشایی گاوصندوق وجود دارد.

انواع گاوصندوق و روش های بازگشایی آن

نوع روش بازگشایی گاوصندوق بستگی به نوع گاوصندوق شما دارد. به طور کلی، دو نوع اصلی گاوصندوق وجود دارد:

 • گاوصندوق های کلیدی
  این نوع گاوصندوق با کلید باز می شود.
 • گاوصندوق های ترکیبی
  این نوع گاوصندوق علاوه بر کلید، دارای یک رمز مکانیکی یا دیجیتال نیز می باشد.

برای هر نوع گاوصندوق، روش های مختلفی برای بازگشایی در صورت فراموش کردن رمز یا گم شدن کلید وجود دارد.

بازگشایی گاوصندوق کلیدی

اگر صاحب یک گاوصندوق کلیدی هستید، چند گزینه در اختیار دارید:

 • جستجوی کلید یدکی
  اکثر گاوصندوق ها همراه با یک یا دو کلید یدکی ارائه می شوند. این کلیدها را در جای امنی نگه دارید، ترجیحا جایی غیر از کنار خود گاوصندوق!
 • تماس با قفل ساز حرفه ای: یک قفل ساز ماهر می تواند قفل گاوصندوق شما را باز کند، بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود. این مطمئن ترین و کارآمدترین روش است، به خصوص برای گاوصندوق های با امنیت بالا.
 • استفاده از ابزارهای باز کردن قفل (با احتیاط!)
  اگرچه توصیه نمی شود، اما در شرایط اضطراری می توانید از ابزارهای خاصی مانند دیلم های مخصوص یا هوک های بازکننده قفل استفاده کنید. این روش ها ریسک بالایی دارند و ممکن است به گاوصندوق شما آسیب بزنند. توصیه می شود این کار را فقط به عنوان آخرین راه حل و با احتیاط فراوان انجام دهید.

  بازگشایی گاوصندوق کلیدی
  بازگشایی گاوصندوق های کلیدی

بازگشایی گاوصندوق ترکیبی

برای بازگشایی گاوصندوق ترکیبی، بسته به نوع قفل، چند راه حل وجود دارد:

 • استفاده از رمز عبور پشتیبان (کد مستر)
  برخی از گاوصندوق های ترکیبی دارای یک رمز عبور پشتیبان یا کد مستر هستند. این کد معمولا در اختیار فروشنده یا نصاب گاوصندوق قرار می گیرد. با داشتن این کد، می توانید بدون نیاز به رمز اصلی، گاوصندوق را باز کنید.
 • بازنشانی رمز عبور
  اگر دفترچه راهنمای گاوصندوق خود را دارید، ممکن است بتوانید با استفاده از مراحل ذکر شده در آن، رمز عبور را بازنشانی کنید. این روش معمولا برای گاوصندوق های ترکیبی ساده تر کاربرد دارد.
 • استفاده از روش های دیفرانسیل
  این روش برای قفل های ترکیبی قدیمی تر کاربرد دارد و بر اساس تعیین موقعیت چرخ دنده ها با گوش دادن به صدای کلیک ها هنگام چرخش شماره ها انجام می شود. تسلط بر این روش نیاز به مهارت و تجربه دارد و توصیه می شود فقط توسط افراد متخصص انجام شود.

نکات مهم قبل از اقدام به بازگشایی گاوصندوق

قبل از هر کاری، دفترچه راهنمای گاوصندوق خود را مطالعه کنید. ممکن است در دفترچه راهنما، روش های ساده ای برای باز کردن گاوصندوق در صورت فراموش کردن رمز یا گم شدن کلید ذکر شده باشد.

اگر در مورد باز کردن گاوصندوق خود مطمئن نیستید، از یک متخصص کمک بگیرید. تلاش برای باز کردن زورکی گاوصندوق ممکن است به آن آسیب برساند و هزینه تعمیر بسیار بیشتر از دستمزد یک قفل ساز حرفه ای باشد.

اگر گاوصندوق شما حاوی اسناد و مدارک مهم یا اموال با ارزش است، به هیچ وجه خودتان برای باز کردن آن اقدام نکنید. در این شرایط فقط به یک قفل ساز ماهر و معتبر اعتماد کنید.

هزینه بازگشایی گاوصندوق

هزینه بازگشایی گاوصندوق به عوامل مختلفی مانند نوع گاوصندوق، پیچیدگی قفل، محل سکونت شما و سابقه و مهارت قفل ساز بستگی دارد.

هزینه بازگشایی گاوصندوق
محاسبه هزینه بازگشایی گاوصندوق
سخن پایانی

بازگشایی گاوصندوق در صورت گم شدن کلید یا فراموش کردن رمز، همیشه ممکن است. با این حال، توصیه می شود فقط در صورتی که تجربه و مهارت کافی دارید خودتان برای باز کردن گاوصندوق اقدام کنید. در غیر این صورت، بهتر است از یک قفل ساز حرفه ای کمک بگیرید.

کارشناسان ما با ارائه طیف گسترده ای از گاوصندوق از برندهای معتبر، به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای نیازها و بودجه خود داشته باشید. همچنین، کارشناسان متخصص ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما در زمینه انتخاب و خرید گاوصندوق هستند.

سوالات متداول بازگشایی انواع گاوصندوق

 1. اگر کلید گاوصندوق خود را گم کنم چه کار کنم؟
  اولین قدم، جستجوی کامل برای یافتن کلید یدکی است. اگر کلید را پیدا نکردید، می توانید با یک قفل ساز حرفه ای تماس بگیرید.
 2. اگر رمز عبور گاوصندوق خود را فراموش کنم چه کار کنم؟
  اگر دفترچه راهنمای گاوصندوق خود را دارید، ممکن است بتوانید با استفاده از مراحل ذکر شده در آن، رمز عبور را بازنشانی کنید. در غیر این صورت، می توانید با یک قفل ساز حرفه ای تماس بگیرید.
 3. آیا می توانم خودم گاوصندوق را باز کنم؟
  بله، در برخی موارد می توانید با استفاده از روش های مختلف گاوصندوق را باز کنید. با این حال، توصیه می شود فقط در صورتی که تجربه و مهارت کافی دارید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، احتمال آسیب رساندن به گاوصندوق وجود دارد.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین