جستجو کردن
Close this search box.

انواع روش سرقت گاوصندوق

انواع روش سرقت گاوصندوق ، چگونه از سرقت گاوصندوق جلوگیری کنیم، در این مقاله راه کارهایی برای جلوگیری از سرقت انواع صندوق های ایرانی و خارجی را ارائه می دهیم.

فهرست مطالب

angle-double-down
angle-double-down

در این مقاله آموزشی قصد داریم که انواع روش های سرقت کردن صندوق که معمولا سارقین از آن برای باز کردن درب گاوصندوق و اموال و دارایی شما از آن استفاده می‌کنند را به اطلاع شما برسانیم و مواردی که باعث پیشگیری از این موضوع می‌شود را به شما آموزش دهیم.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا راهکار هایی برای جلوگیری از سرقت رفتن انواع سیف باکس های ایرانی و خارجی را به شما آموزش دهیم.

انواع روش سرقت گاوصندوق

انواع روشهای سرقت کردن گاوصندوق چیست

سارقین برای سرقت کردن صندوق ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که در این بخش چند نمونه از پرکاربردترین روش هایی که آنها استفاده می‌کنند را به شما معرفی می کنیم.

و بعد هم راهکارهایی را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید این روش‌ها را خنثی کرده و از اموال و دارایی های شخصی و با ارزش خود محافظت کنید.

یکی از روشهای که سارقین برای سرقت سیف باکس از آن استفاده می‌کنند دریل سیف باکس است.

البته معمولا سازندگان انواع صندوق‌های ایرانی و خارجی در پروسه ساخت گاوصندوق معمولا از روشهای استفاده می‌کنند تا نسبت به هرگونه نفوذ با استفاده از دریل به درون صندوق جلوگیری شود.

معمولا سارقین با استفاده از دریل قفل گاوصندوق سعی بر باز کردن درب آن را دارند.

برای جلوگیری از این موضوع بهتر است که بدنه صندوق در زمان تولید از ورقه های فولاد محکم و نسوز استفاده شود.

انواع روشهای سرقت کردن گاوصندوق چیست

دیلم کردن صندوق

یکی دیگر از روش‌های رایج که سارقین از آن برای سرقت استفاده می کنند استفاده از دیلم می‌باشد.

در صورتی که سارق طرز استفاده از دیلم را به خوبی بلد باشد می توان آن را در محل مناسب قرار داده و به راحتی درب صندوق را باز کند.

برای جلوگیری از حل این مشکل هم باید درب محصول محکم و مقاوم ساخته شود تا سارقین به راحتی نتوانند آن را بازگشایی کنند.

پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی بیشتر با این محصولات ضد سرقت و ایمن و محصولاتی که دارای استاندارد های ضد سرقت هستند مقاله گاوصندوق ضدسرقت را مطالعه نمایید که در این مقاله تمامی مواردی که باعث بالا رفتن ایمنی محصولات می شود توضیح داده شده است.

دیلم کردن صندوق

جابجا کردن صندوق برای سرقت

اگر وزن سیف باکس سبک باشد سارقین به راحتی می‌توانند آن را جابجا کرده و به محلی امن ببرند و یک راهکار برای باز کردن درب آن پیدا کنند.

پس پیشنهاد می کنیم که اگر اموال و یا دارایی های با ارزشی را در درون صندوق نگهداری می کنید حتما از صندوق‌هایی با وزن سنگین استفاده نمایید.

البته اگر که از صندوق‌هایی با وزن سبک و ابعاد کوچک هم استفاده می کنید می توانید آن را با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن به دیوار نصب کنید، طوری که جدا کردن آن کار دشواری برای سارقین باشد.

برای مطالعه » آشنایی با بهترین سیستم حفاظتی منزل و شناسایی انواع سیستم های حفاظتی هوشمند

جابجا کردن صندوق برای سرقت

بریدن لولا و زبانه و سوراخ کردن صندوق

یکی دیگر از روش های رایج یک سارقین برای سرقت از آن استفاده می کنند برش لولا و زبانه صندوق است.

در صورتی که لوله ها بریده شود در فقط به وسیله لوله به بدن متصل شود به راحتی آزاد می‌شود و سارقین می‌توانند به محتوای داخل صندوق دسترسی پیدا کنند‌.

برای جلوگیری از حل این مشکل هم پیشنهاد می کنیم که شما صندوق خود را در مکانی امن و به دور از دسترس سارقی مخفی نگه دارید.

می‌توانید صندوق خود را در جایی مثل زیر زمین و یا درون کمد دیواری مخفی و جاسازی کنید.

البته به خاطر داشته باشید که فقط خودتان و افراد خانواده که به آنها اعتماد دارید باید از مکان صندوق اطلاع داشته باشند چرا که طبق اری که از سوی نیروی انتظامی تهران منتشر شده است اکثر سرقت هایی که اتفاق می‌افتد توسط افراد آشنا که از مکان اموال و دارایی‌های ما باخبر هستند انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مخفی کردن انواع صندوق های ایرانی و خارجی شما می توانید مقاله گاوصندوق مخفی را مطالعه کنید که در این مقاله راهکارهای لازم برای مخفی کردن صندوق ها به صورت جامع توضیح داده شده است.

بریدن لولا و زبانه و سوراخ کردن صندوق

هک سیستم رمزنگاری صندوق

اگر سارقین افرادی بسیار حرفه‌ای و کاربلد باشند، می‌توانند با هک کردن سیستم رمزنگاری محصولات به محتوای درون آنها دسترسی پیدا کنند.

برای جلوگیری از این موضوع هم راه کاری که شما باید انجام دهید این است که از صندوق هایی با سیستم رمزنگاری هوشمند استفاده نمایید.

و سعی کنید که قفل صندوق حتما به صورت اثر انگشتی باشد و فقط با اثر انگشت شخص باز شود و محصول خود را از یک شرکت معتبر خریداری کنید که قفل آن و سیستم رمزنگاری آن به راحتی هک نشود.

کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مقاله گاوصندوق اثر انگشتی را مطالعه کنید که در این مقاله محصولات هوشمند و اثر انگشتی به صورت کامل معرفی شده‌اند.

هک سیستم رمزنگاری صندوق

راههای جلوگیری از سرقت صندوق

برای جلوگیری از سرقت رفتن صندوق ها شما باید یک سری موارد را در زمان خرید گاوصندوق در نظر داشته باشید.

اول از همه اینکه سعی کنید محصول خود را از یک فروشگاه معتبر و شناخته شده خریداری کنید و مارکی که خریداری می‌کنید متعلق به یک شرکت معتبر باشد تا خیال شما آسوده باشد که تمامی استانداردهای لازم در زمان ساخت محصول رعایت شده است.

به عنوان مثال شرکت گاوصندوق کاوه یکی از برندهای معتبری است که سالیان سال در زمینه تولید انواع صندوق‌های ایمن و ضد سرقت فعالیت می کند و می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

اگر که علاقه مند هستید که از شرکت های خارجی خرید کنید در بخش زیر هم یکسری از شرکت های معتبر خارجی مانند شرکت گاوصندوق ایگل که در زمینه تولید محصولات ضد سرقت و ایمن فعالیت دارند را به شما معرفی کرده ایم.

در نهایت محصولی که شما خریداری می‌کنید باید سعی کنید که تمامی استانداردهای لازم در آن رعایت شده باشد به عنوان مثال قفل آن به صورت هوشمند و اثر انگشتی باشد سعی کنید محصولاتی با وزن سنگین خریداری نمایید.

کنید که برای قفل صندوق یک رمز پیچیده و سخت را انتخاب نمایید که در وبسایت safekaveh.com در کنار صفحه یک دکمه قرار داده شده است که شما می توانید رمز مورد علاقه خود را در تعداد رقم دلخواه وارد نمایید، و آن را برای محصول خود تنظیم کنید.

برای مطالعه » تامین امنیت خانه

راههای جلوگیری از سرقت گاوصندوق

استفاده از سیستم ردیاب در گاوصندوق

یکی از موثرترین روش هایی که می تواند به بالابردن امنیت گاوصندوق در منزل کمک نماید استفاده از سیستم ردیاب در گاوصندوق می باشد، سیستم ردیاب کمک می کند که اگر صندوق شما به سرقت رفت به راحتی بتوانید موقعیت سارقین را ردیابی نمایید و اطلاعات آن را در اختیار پلیس قرار دهید.

با انجام این کار به سادگی می توانید سارقین را به دام بیاندازید و آن ها را در اختیار پلیس قرار دهید، البته برخی از صندوق های پیشرفته خود دارای سیستم ردیاب هستند مانند گاوصندوق گنجینه که در ساختار خود یک سیستم ردیاب دارد، و این مورد باعث افزایش امنیت این محصولات می شود.

استفاده از قفل های هوشمند و مخفی کردن گاوصندوق

استفاده از قفل های هوشمند یکی دیگر از روش هایی است که می تواند از سرقت انواع گاوصندوق جلوگیری نماید، از آن جا که اکثر سارقین افراد مبتدی هستند به قفل های هوشمند آن چنان مسلط نیستند، پس در نتیجه امکان باز کردن درب صندوق برای آن ها کار دشواری می باشد، در کنار استفاده از قفل های هوشمند مخفی کردن صندوق در مکانی امن از منزل مانند زیرزمین، درون کمد دیواری و غیره یکی دیگر از راه کارهایی است که می تواند به بالا بردن امنیت صندوق کمک نماید.

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین